اخبار

بهره برداری از پروژه های ارتباط روستایی فارس با اعتباری بالغ بر 20 میلیاردتومان

بهره برداری از پروژه های ارتباط روستایی فارس با اعتباری بالغ بر 20 میلیاردتومان
در همایش ملی روز روستا و عشایر، 139 پروژه ارتباط روستایی فارس با اعتباری بالغ بر 20 میلیاردتومان به صورت ارتباط ویدیوکنفرانس توسط معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، در این مراسم که با حضور عنایت اله رحیمی استاندار فارس و جمعی از مدیران استانی در روستای قلات از توابع بخش مرکزی شهرستان شیراز برگزار شد، پروژه های ارتباط روستایی فارس با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان در 459 روستا مورد بهره برداری قرار گرفت.

مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس این پروژه ها را شامل راه اندازی اینترنت پرسرعت نسل چهار در 320 روستا و ارتقای تکنولوژی به نسل سه و چهار اینترنت  پرسرعت در 139 روستا ذکر کرد.

وی با تاکید بر اینکه توسعه زیرساخت های ارتباطی روستاها در اولویت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد، ابراز امیدواری کرد با اقدامات و برنامه های در دست اقدام وزارت، شکاف ارتباطی بین روستاها و شهرها به طور کامل از بین برود و روستاییان و مناطق محروم همانند شهرهای بزرگ از امکانات و خدمات ارتباطی بهره مند شوند.

عنایت اله رحیمی استاندار فارس با بیان اینکه پیش از دولت تدبیر و امید در زمینه گردشگری و ایجاد بوم‌گردی روستایی هیچ طرحی وجود نداشت، افزود: از سال ۹۲ تاکنون بالغ بر ۱۰۵ واحد بومگردی روستایی در فارس تاسیس و راه اندازی شده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه بیش از ۲۲۸ پروژه به مبلغ  ۵۷ میلیارد تومان در مناطق روستایی و عشایری همزمان با سایر نقاط کشور افتتاح شد، افزود: از این تعداد، ۱۳۹ پروژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۵ پروژه در حوزه امور عشایر، ۲۵ پروژه در حوزه نوسازی مدارس، ۳ پروژه در حوزه راخداری و حمل و نقل جاده ای، ۱۲ پروژه در حوزه جهاد کشاورزی، ، ۳۷ پروژه در زمینه برق رسانی، ۲ پروژه در زمینه گردشگری میراث فرهنگی و صنایع دستی و ۵ پروژه در حوزه دهیاری ها به بهره برداری رسید. 

۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۰۴
تعداد بازدید : ۱۱۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید