اخبار

افتتاح آزمایشگاه الکترواپتیک پژوهشکده مکانیک

افتتاح آزمایشگاه الکترواپتیک پژوهشکده مکانیک
با حضور رئیس پژوهشگاه فضایی ایران و مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، آزمایشگاه الکترواپتیک پژوهشکده مکانیک افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس و به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، رحیم اقرء رئیس پژوهشکده مکانیک در خصوص راه اندازی آزمایشگاه الکترواپتیک، گفت: ایجاد چنین آزمایشگاهی در بخش الکترواپتیک صنعت فضایی کشور با راهبرد ایجاد زیرساخت دانش اپتیکی متناسب با پیشبرد ماموریت های فضایی در این حوزه حساس، اقدامی ضروری بوده که با تلاش متخصصان پژوهشکده مکانیک و اخذ مشاوره های جامع از نخبگان دانشگاهی تحقیقاتی کشور، راه اندازی و آماده بهره برداری شده است.

رئیس پژوهشکده مکانیک تصریح کرد: اکنون چیدمان های تست و صحه سنجی حسگرهای فضایی خورشید، ستاره و افق زمین برپا شده در این آزمایشگاه، آماده پوشش دهی نیاز داخلی پژوهشگاه و خدمات رسانی به فعالان حوزه استراتژیک اپتیک و فوتونیک کشور است.

رئیس پژوهشکده مکانیک از جمله خصوصیات بارز این آزمایشگاه را فراهم کردن بسترهای الکترونیکی و اپتیکی در کلاس تمیز برای تجمیع المان های اپتیکی، مونتاژ قطعات الکترونیکی و تست حسگرها برشمرد.

۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۳
تعداد بازدید : ۱۰۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید