اخبار

معاون وزیر ارتباطات: برای تامین برق سایت های ارتباطی نیازمند همکاری سایر دستگاهها هستیم

معاون وزیر ارتباطات: برای تامین برق سایت های ارتباطی نیازمند همکاری سایر دستگاهها هستیم
معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سفر به شیراز و دیدار با استاندار فارس گفت: برای تامین برق سایت های ارتباطی با مشکل تامین برق مواجهیم و نیازمند همکاری سایر دستگاهها هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این دیدار که با همراهی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس صورت گرفت بر لزوم ایجاد زیرساخت های لازم جهت بهبود وضعیت پوشش تلفن همراه از طریق هماهنگی با سایر دستگاهها مانند وزارت نیرو و شهرداری تاکید کرد.

وی افزود: هزینه نصب تجهیزات جاده ای با توجه به مشکل عدم دسترسی به شبکه برق در برخی از نقاط غیرمتعارف است اما تلاش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر این است که طبق تعهدات پوشش مطلوب را ایجاد کند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مشکلات موجود برای اپراتورها جهت توسعه و ارتقای شبکه در شیراز، افزود: به منظور تقویت پوشش تلفن همراه در شیراز 60 سایت توسط اپراتور اول و 50 سایت توسط اپراتور دوم در شیراز در نظر گرفته شده که مدت زیادی است معطل مانده و مجوز نصب آنها توسط شهرداری صادر نشده است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات همچنین در خصوص درخواست استاندار فارس جهت تامین زیرساخت های آزاد راه شیراز-اصفهان که در سال آینده به بهره برداری می رسد گفت: تامین پوشش این مسیر جزو تعهدات اپراتورهاست و قطعا" بعد ار بهره برداری از این پروژه شاهد پوشش کامل تلفن همراه در این محور خواهیم بود.

همچنین به گزارش روابط عمومی استانداری فارس، عنایت اله رحیمی استاندار فارس با اشاره به این که گسترش شهرها، افزایش تعداد مشترکین و افزایش بار شبکه های ارتباطی موجب کاستی در برخی مناطق در زمینه ارتباطات شده است، افزود: باید با توسعه و تجهیز امکانات ارتباطی این نقاط ضعف برطرف شود و زمینه ارتقا کیفیت ارتباطات در استان فارس فراهم شود.

استاندارفارس بهبود کیفیت ارتباطات در مراکز گردشگری و فرهنگی استان فارس مانند محور هخامنشی و محور ساسانی را خواستار شد و تاکید کرد: با توجه به حضور گردشگرانی از سراسر جهان در این مراکز ، کیفیت ارتباطات در این نقاط باید روز به روز بهبود یافته و باکیفیت تر شود.

رحیمی با اشاره به گستردگی استان فارس و تردد فراوان در محورهای این استان ، ادامه داد: فارس حلقه واسط شش استان کشور است که این موضوع مسائل امنیتی را تحت تاثیر قرار می دهد و بر این اساس خواستار تقویت زیرساخت های ارتباطی در جای جای استان فارس هستیم.

وی در پایان با بیان این که شیراز به عنوان شهری توریستی و پایتخت فرهنگی ادبی و هنری کشور باید در مسیر هوشمند شدن قدم بردارد، اظهارداشت: پیش نیاز شهر هوشمند، توسعه زیرساخت های ارتباطی است و در این خصوص آمادگی خود را جهت رفع موانع موجود اعلام کرد.

 


۶ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۰
تعداد بازدید : ۶۷

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید