اخبار

مشکلات ارتباطی شهرستان اقلید فارس با حضور نماینده این شهرستان بررسی شد

مشکلات ارتباطی شهرستان اقلید فارس با حضور نماینده این شهرستان بررسی شد
حسب درخواست نماینده مردم شهرستان اقلید و دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مشکلات ارتباطی شهرستان اقلید بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در ابتدا گفت: سال گذشته با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دسترسی اینترنت پرسرعت برای 700 روستا در فارس فراهم شد و از این بین 33 روستای شهرستان اقلید به تکنولوژی  3G/4G ارتقا یافت و مراحل آزمایش و تحویل امسال صورت گرفت.

وی افزود: طی دوماه گذشته نیز وضعیت ارتباطی 1800 روستای بالای 20 خانوار از 2336 روستای بالای 20 خانوار فارس مورد پایش قرار گرفت و در برخی از محورها از جمله اقلید طرح پایش به پایان رسیده است.

سهرابی نتایج این طرح را به روزرسانی وضعیت ارتباطی روستاها عنوان کرد و گفت: با نتایج به دست آمده از طرح پایش، برنامه ریزی لازم برای تامین زیرساخت های ارتباطی و توسعه ارتباطات روستایی در نقاط مورد نیاز صورت می گیرد.

سیدحسین افضلی نماینده مردم اقلید با بیان اینکه امروز موبایل و اینترنت پرسرعت به دغدغه اصلی روستائیان تبدیل شده و وابستگی بسیاری از مشاغل در روستاها به فناوری اطلاعات، خواستار توجه ویژه به مطالبه به حق روستائیان و رفع دغدغه های مردم در این خصوص شد.

وی با اشاره به درخواست روستاییان جهت بهبود پوشش تلفن همراه از جمله روستای چشمه رعنا که با 762 خانوار جزو سه روستای بزرگ کشور می باشد، خواستار رفع اختلالات موجود با نصب سایت های جدید و ارتقای سایت های موجود به نسل سه و چهار شد.

افضلی همچنین با بیان اینکه در مجتمع دام گستر و منطقه طغر که قطب کشاورزی و دامپروری اقلید محسوب می شود ارتباطات وضعیت مناسبی ندارد و با وجود شهرک صنعتی و صنایع جانبی در این منطقه و تراکم جمعیتی بالا خواستار بررسی و رفع مشکلات مردم جهت دسترسی به ارتباطات پایدار و اینترنت پرسرعت شد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: تلاش های صورت گرفته توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، موجب کاهش شکاف دیجیتالی بین مناطق روستایی و شهری، دسترسی روستائیان به خدمات دولت الکترونیک و در نتیجه بهبود کیفیت زندگی مردم در روستاها شود.

بر اساس این گزارش و با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه، مقرر شد مخابرات منطقه فارس نسبت به بررسی امکان توسعه پهنای باند اینترنت برای مشترکین اینترنت پرسرعت در روستاهای امامزاده اسماعیل، بکان، چشمه رعنا، کافتر، آب باریک، بابایی و رضا آباد اقدام کند و فرمانداری شهرستان اقلید اطلاعات مربوط به جمعیت ساکن در منطقه طغر را احصا و به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ارسال کند .

همچنین مراتب جهت ایجاد یک سایت جدید ارتباطی در روستای چشمه رعنا و ارتقای سایت روستاهای بکان، آب باریک، کافتر، بازیچه و مجتمع دام گستر و آبادیهای اطراف این مجتمع به تکنولوژی 3G/4G به مجری طرح خدمات عمومی اجباری وزارت پیشنهاد شود.

 


 

۱ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۸
تعداد بازدید : ۱۵۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید