پرش به محتوای اصلی

اخبار

با حضور استاندار فارس؛

اجرای مصوبات سفر وزیر به استان فارس پیگیری شد

اجرای مصوبات سفر وزیر به استان فارس پیگیری شد
حسب مصوبات سفر خرداد ماه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان فارس، موانع اجرای سایتهای جاده ای، توسعه شبکه تلفن ثابت، توسعه شبکه پهن باند، توسعه فیبر نوری و راه اندازی سایت های جدید در کلانشهر شیراز در جلسه ای به ریاست استاندار فارس و با حضور دستگاههای اجرایی مرتبط پیگیری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در این جلسه که با حضور عنایت اله رحیمی استاندار فارس، حیدر اسکندرپور شهردار شیراز و جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی استان برگزار شد، گفت: در راستای توسعه ارتباطات سیار جاده ای در استان و جهت بهبود پوشش شبکه تلفن همراه و اینترنت در مناطق شهری، روستایی و محورهای مواصلاتی، مختصات نقاط فاقد پوشش آنتن دهی تلفن همراه شناسایی و با اولویت جاده های جنوب استان، برای پوشش این نقاط، ۲۲ محور شناسایی و برای پوشش این نقاط، نیز تعداد ۲۷ سایت جانمایی شد.
وی افزود: برای آغاز عملیات اجرایی، باید برق رسانی به سایت ها صورت می گرفت که طبق برآورد شرکت توزیع برق استان در سال گذشته، مبلغ ۳۶ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز بود که مراتب برای تامین اعتبار به استانداری اعلام شد.
سهرابی با اشاره به سفر خرداد ماه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان فارس و جلسه ایشان با استاندار فارس، گفت: طبق توافقات حاصله در آن جلسه، مقرر شد مبلغ ۱۰ میلیارد تومان توسط استانداری از محل بهره وری در حوزه توانیر برای برق رسانی به این مسیرها اختصاص یابد و مبلغ ۱۰ میلیارد تومان نیز توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین اعتبار شود که در این خصوص نیاز به تسریع در کار و همچنین رفع مشکل جاده دسترسی به سایت ها هستیم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در خصوص وضعیت ارتباطات سیار در شهر شیراز گفت: برای رفع اختلالات شبکه همراه طبق تصمیمات جلسه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با شهردار شیراز، قرار شد در فاز اول برای اپراتور اول مجوز ۱۰ سایت و برای اپراتور دوم مجوز ۱۳ سایت توسط شهرداری صادر شود.
وی افزود: در این خصوص 9 مجوز برای اپراتور دوم و 7 مجوز برای اپراتور اول توسط شهرداری صادر شده است اما به دلایلی مانند ممانعت های مردمی و مالکیت زمین، برخی از این مجوزها معطل مانده و از برنامه زمان بندی عقب هستیم و نیاز به مساعدت داریم تا عملیات احداث سایت ها ادامه یابد.
سهرابی در پایان گفت: حسب دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تا پایان امسال پنج میلیون پورت در هشت کلان شهر کشور راه اندازی می شود و برای انجام این پروژه در شهر شیراز، لازم است شهرداری هر چه سریعتر پیمانکار اجرای طرح پروژه توسعه فیبر نوری شهری و توسعه شبکه پهن باند ثابت را انتخاب کند و به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی کند.
عنایت اله رحیمی استاندار فارس در این جلسه گفت: رتبه استان فارس در برخی شاخص های توسعه ارتباطات از میانگین کشوری پایین تر است و وزیر ارتباطات نیز با اذعان به این موضوع، دستورات لازم جهت بهبود وضعیت ارتباطات در استان را داده اند اما در این خصوص باید تمامی دستگاههای اجرایی استان همکاری کنند.
وی افزود: یکی از شاخص های توسعه یافتگی، کاهش هزینه های رفت و آمدها در قالب کاهش هزینه های نقدی است و توسعه زیرساخت های ارتباطی و افزایش سرعت تبادل اطلاعات موجب تسریع در تحقق این موضوع می شود.
استاندار فارس گفت: امروزه بحث هوشمند سازی از ضروریات هر کلان شهری در دنیاست و شهرهای هوشمند بخش بزرگی از هزینه های مترتب بر زندگی شهری را از طریق گسترش شبکه ارتباطات و افزایش نقاط دسترسی کاهش داده اند.
وی تاکید کرد: شهردار شیراز و شورای شهر برای توسعه زیرساخت های هوشمندسازی، سیاستگذاری و کنترل پروژه را در دستور کار خود باقی بگذارند و  اجرا به بخش خصوصی واگذار شود تا هم از هزینه های جاری و بلندمدت شهرداری کم شود و هم با تحقق شهر هوشمند هزینه های شهروندان کاهش یابد.
گفتنی است در این جلسه به دستور استاندار فارس مقرر شد، تفاهم نامه ای بین اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب با شرکت توزیع نیروی برق استان و همچنین ادارات کل راه و شهرسازی لارستان و راهداری و حمل و نقل جاده ای استان به صورت جداگانه تنظیم شود و عملیات اجرایی پروژه توسعه ارتباطات سیار جاده ای شامل برق رسانی، ایجاد جاده دسترسی و نصب و راه‌اندازی سایت ها با حداکثر صرفه جویی در منابع اختصاصی آغاز شود.
همچنین شهرداری شیراز با در نظر گرفتن مجوزها و شرایط مد نظر رگولاتوری (سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی)، پیمانکار اجرای طرح  FTTX  را مشخص و به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی نماید تا در صورت تایید پیمانکار، هر چه سریعتر مراحل اجرای این پروژه پس از اخذ تعهد از شرکت مجری در شیراز آغاز شود.

 

۲۹ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۲۶
تعداد بازدید : ۱۸۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید