اخبار

افزایش40 درصدی خرید اینترنتی در چهارمحال و بختیاری

افزایش40 درصدی خرید اینترنتی در چهارمحال و بختیاری
مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری از افزایش40 درصدی خریدهای اینترنتی در استان خبر داد و گفت: کارمندان پست استان بدون حتی یک روز تعطیلی در ایام شیوع کرونا در حال فعالیت و خدمت‌رسانی به مردم هستند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهار محال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان از افزایش 40 درصدی خریدهای اینترنتی در استان خبر داد و گفت: تمامی امکانات اداره پست استان برای این موضوع به کار گرفته شده است. 

بلالی با بیان اینکه خرید اینترنتی یکی از راه های کاهش و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا است تاکید کرد: مردم در خرید اینترنتی شماره تلفن فروشنده، سایت ارائه دهنده خدمات و اصالت کالا را بسنجند و از فروشگاه‌هایی خرید کنند که مجوز فروش اینترنتی کالا را دارند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: در این مدت خریدهای اینترنتی مردم چهارمحال و بختیاری از استان‌های دیگر 40 درصد و از داخل استان 10 درصد نسبت به گذشته افزایش داشته است.

وی همچنین با اشاره به فعالیت بسیاری از اپلیکیشن ها در زمینه فروش اینترنتی افزود: از اقدامات دولت در زمینه تشویق مردم به خرید اینترنتی و استفاده از اپلیکیشن ها می توان به آموزش واحدهای صنفی و کسب و کارهای سنتی با هدف ورود به فروشگاه‌های اینترنتی، عرضه اینترنت رایگان به مردم، گفت‌وگو با تولیدکنندگان و شرکت ها برای همکاری و عرضه کالاهایشان در فروشگاه‌های اینترنتی و تسهیل شرایط خرید برای مردم نام برد.

بلالی ادامه داد: در حال حاضر تفاهم‌نامه‌ای سه جانبه با شرکتی خصوصی، شبکه بهداشت و با همکاری استانداری انجام شده که طبق آن ملزومات کرونا شامل دستکش، ماسک، و موادضدعفونی‌کننده از طریق یک اپلیکیشن برای مردم ارسال می‌شود و مردم با ورود به این اپلیکیشن و ارسال درخواست با استفاده از کدملی، کدپستی و پرداخت هزینه موارد درخواستی خود را درب منزل دریافت می‌کنند.

۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱
تعداد بازدید : ۱۱۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید