اخبار

استان تهران بدست آورد؛

کسب رتبه نخست شاخص های توسعه یافتگی ارتباطات در سال 1398

کسب رتبه نخست شاخص های توسعه یافتگی ارتباطات در سال 1398
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران با بیان اینکه این استان تهران همچون سنوات گذشته رتبه اول کشور در شاخص های توسعه یافتگی ارتباطات و فناوری اطلاعات (IDI) در کشور را دارد گفت: تلاش می کنیم در سال جاری علاوه بر کمیت، کیفیت سرویس در استان نیز ارتقا یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران، مرتضی رضایی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با تشریح اقدامات و فعالیت های اداره کل ارتباطات در سال گذشته، گفت: استان تهران پرچمدار توسعه یافتگی ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور است و در سال 98 رتبه اول در این خصوص را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: در استان تهران روستای دارای سکنه فاقد ارتباط نداریم و در تمام شهرستان های استان دسترسی به اینترنت پرسرعت 4G برقرار شده است.

رضایی پوشش جمعیتی تلفن همراه در استان را 98 درصد اعلام کرد و گفت: در مجموع بالغ بر 21 میلیون مشترک تلفن همراه وجود دارد و بالغ بر هشت میلیون و 600 هزار پورت تلفن در سطح استان نصب شده است که ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان را به بیش از  53 درصد افزایش داده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات  استان تهران در زمینه خدمات پستی نیز گفت: بالغ بر 658 واحد پستی شهری و روستایی در حال ارائه خدمت هستند و ترافیک پستی سال گذشته در استان بالغ بر 100 میلیون مرسوله بوده است.

 

۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ۰۰:۲۰
تعداد بازدید : ۵۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید