اخبار

استفاده از پهنای باند آذربایجان شرقی در تعطیلات نوروزی رکورد زد

استفاده از پهنای باند آذربایجان شرقی در تعطیلات نوروزی رکورد زد
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: در نوروز امسال تمام ظرفیت پهنای باند استان مورد استفاده قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، محمد فرزاد مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با بیان آمار میزان استفاده از پهنای باند در استان گفت: با توجه به تحلیل های انجام گرفته و گزارشات ارسالی از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت آذربایجان شرقی، در تعطیلات نوروزی امسال با توجه به اینکه اکثر خانواده ها در خانه ها مانده و از سفر خودداری کردند، پهنای باند مصرفی در استان به بالاترین حد خود در دو سال گذشته رسید.

فرزاد با مقایسه پهنای باند مصرفی در استان طی دو سال اخیر اظهار کرد: پهنای باند مصرفی استان در سال 97 میزان 300 گیگابیت بر ثانیه بوده است که این میزان در سال جاری به 420 گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت پهنای باند این استان آذربایجان شرقی گفت: ظرفیت و حجم پهنای باند استان 420 گیگابیت بر ثانیه است که در سال 98 و قبل از همه گیری ویروس کرونا حداکثر میزان استفاده از آن 360 گیگابیت بر ثانیه بود و 80 گیگابیت بر ثانیه مازاد مصرف استان، پهنای باند داشتیم.

وی افزود: با شیوع بیماری کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه خانگی توسط افراد، میران استفاده از پهنای باند از ابتدای سال جاری افزایش چشم گیری داشت که این میزان در روز 13 فروردین به بالاترین حد خود رسید و در این روز حداکثر ظرفیت پهنای باند استان مورد استفاده قرار گرفت.

 

۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۰۴
تعداد بازدید : ۴۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید