اخبار

تشریح اهمیت و ملزومات برگزاری جلسات مجازی در دهمین جلسه شورای فنی استان فارس

تشریح اهمیت و ملزومات برگزاری جلسات مجازی در دهمین جلسه شورای فنی استان فارس
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استـان فارس گفت: بسترهـا و زیرساخت های لازم برای ارایه خدمات ارتباط از راه دور در دستگاههای اجرایی استان وجود دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در این جلسه که بصورت مجازی برگزار شد حضور داشت در خصوص اهمیت و ملزومات برگزاری جلسات مجازی به ارایه مطالب پرداخت.

وی با اشاره به اینکه سامانه های ویدیو کنفرانس بر بستر IT یا زیرساخت های ارتباطات فراهم میشود مزایای برگزاری اینگونه جلسات را صرفه جویی در زمان مدیران، صرفه جویی در مصرف انرژی، کاهش سفرها و افزایش بهره وری معرفی کرد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استـان فارس در ادامه گفت: بسترهـا و زیرساخت های لازم برای ارائه خدمات ارتباط از راه دور در دستگاههای اجرایی استان وجود دارد و این دستگاهها در شبکه های داخلی خود این دسترسی را دارند اما مشکلی که در مقطع فعلی داریم در خصوص نحوه ارتباط سازمان های همتراز و سازمان هایی که خارج از شبکه های داخلی با هم ارتباط دارند می باشد.

وی با اشاره به وجود شرکت ها و سامانه های ارائه دهنده خدمات ویدئو کنفرانس فی مابین دستگاههای اجرایی همتراز، از شبکه ابری ویدئو کنفرانس مخابرات " شاوک" به عنوان شاخص ترین سامانه یاد کرد که امکان برقراری ارتباط همزمان بین ۴۰ نفر در یک جلسه را فراهم میکند.

 مدیر کل ICT استان فارس، شبکه ویدیو کنفرانس ایران، موسوم به "شوکا" را دیگر سامانه ابری دارای قابلیت ارتباط بین دستگاههای اجرایی همتراز معرفی کرد.

سهرابی با اشاره به اینکه این شبکه ها و سامانه ها بر بستر اینترنت، خدمات می دهند بر لزوم پیش بینی منابع مالی لازم جهت استفاده از این سامانه ها تأکید کرد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در پایان و با توجه به توانمندی ها و امکانات شرکت های مستقر در استان، پیشنهاد داد که با تأمین اعتبار لازم و با کمک بخش خصوصی و همچنین سازمان نظام صنفی رایانه ای استان فارس، بتوان نسبت به ایجاد یک شبکه ویدیو کنفرانس بومی اقدام کرد که علاوه بر برقراری ارتباط بین دستگاهی، امکان درآمدزایی نیز داشته باشد.

 

۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۶:۱۲
تعداد بازدید : ۵۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید