اخبار

مدیرکل ICT فارس خبر داد:

ارتقا و پایداری ارتباطات استان فارس در ایام شیوع کرونا

ارتقا و پایداری ارتباطات استان فارس در ایام شیوع کرونا
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از ارتقا و پایداری ارتباطات استان با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت خانه‌نشینی مردم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در خصوص وضعیت زیرساخت های ارتباطی استان با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و ضرورت ماندن مردم در خانه و استفاده از فضای مجازی برای انجام امور روزمره، اقدامات صورت پذیرفته در ارتقاء و پایداری زیرساخت های ارتباطی را تشریح کرد. 

وی افزود: اپراتورهای تلفن همراه هر کدام حجم و ظرفیت مشخصی برای ارایه خدمات به مشتریان خود در روزهای عادی در نظر می گیرند اما در این مدت به یکباره با توجه به شیوع بیماری کرونا و انجـام بسیاری از امور از جمله آموزش، دورکاری و خریدهای اینترنتی بر بستر فضای مجازی، شاهد افزایش مصرف دو تا سه برابری اینترنت توسط کاربران در ساعات مشخصی بودیم و همین امر باعث کاهش سرعت اینترنت شد.

وی افزود: با توجه به اینکه ظرفیت های موجود برای شرایط عادی مناسب بود، با بالا رفتن ناگهانی نیازهای اینترنتی مردم طی این مدت و حسب دستور وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات و با تلاش شبانه روزی مجموعه شرکت ارتباطات زیرساخت، اپراتورهای ارتباطی و شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی توانستیم بخشی از این نیازها را با ارتقاء ظرفیت ها جبران کنیم و در همین مدت کوتاه، پاسخگوی نیاز مردم شهر و استان به اینترنت مناسب و با کیفیت باشیم.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون مصرف اینترنت در استان فارس نسبت به سال قبل 40 تا 50 درصد رشد داشته اظهار کرد: با توجه به اینکه استان فارس هاب منطقه جنوب می باشد و باید به استان همجوار از جمله کرمان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان هم سرویس دهی کند، شاهد رشد مناسبی در حوزه زیرساختی بودیم.

وی تصریح کرد: این در حالی است که در دو سال گذشته، توسعه زیرساخت های شبکه انتقال استان با 166 درصد رشد به 3330Gbps، پهنای باند بین المللی (اینترنت) با رشد 358 درصدی به 550Gbps ، پهن باند ورودی با رشد 220 درصدی به 220Gbps و ظرفیت پهن باند خروجی با 303 درصد رشد به 1110Gbps  ارتقاء یافته است.

سهرابی گفت: طبق آمار 9 ماهه اول امسال در حال حاضر بالغ بر 4 میلیون و 42 هزار مشترک از اینترنت پرسرعت سیار در فارس با ضریب نفوذ 81 درصد استفاده می کنند که از این تعداد بالغ بر 1 میلیون و 964 هزار مشترک همراه اول، 1 میلیون و 945 هزار مشترک ایرانسل و 132 هزار مشترک رایتل هستند. مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در پایان افزود: همچنین بالغ بر 588 هزار مشترک اینترنت پرسرعت ثابت نیز در استان از این خدمات استفاده می کنند که از این تعداد 541 هزار مشترک خانگی و 47 هزار مشترک تجاری و اداری هستند.

۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ۱۶:۰۲
تعداد بازدید : ۷۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید