اخبار

مدیرکل ICT فارس خبر داد:

بستر آموزش مجازی جهت دانش آموزان و دانشجویان فراهم است

بستر آموزش مجازی جهت دانش آموزان و دانشجویان فراهم است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس با بیان اینکه زیرساخت های مناسب ارتباطی نقش مهمی در ادامه فعالیت های آموزشی دارد، گفت: در سراسر کشور بسترهای مورد نیاز برای آموزش مجازی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوی اطلاعات استان فارس گفت: در پی شیوع ویروس کرونا و کمرنگ شدن حضور فیزیکی در جامعه، زیرساخت‌های مناسب ارتباطی، نقش مهمی در ادامه فعالیت‌های اداری، آموزشی، فرهنگی و کسب و کار دارد.
وی افزود: بر اساس تصمیم ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، مدارس و دانشگاه های بسیاری از استانهای کشور تعطیل شد و با طولانی شدن زمان تعطیلی، تصمیم در خصوص تعطیل نشدن آموزش گرفته شد و بنا شد آموزش از طریق شیوه‌های نوین ارتباطی ادامه یابد. 
سهرابی با اشاره به دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به اپراتورها جهت رفع مشکل کیفیت اینترنت که به دلیل افزایش ترافیک شبکه رخ داد در خصوص سایر تمهیدات در نظر گرفته شده برای این ایام گفت: بسیاری از شرکت های حوزه فناوری اطلاعات کشور نیز شبکه توزیع محتوا و ابری خود را برای آپ ها و سایت های آموزشی تا پایان ویروس کرونا به صورت رایگان ارایه می دهند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در پایان گفت: در حال حاضر مشکلی از بابت کیفیت اینترنت وجود ندارد، و آموزش های مجازی به صورت سراسری تا زمان مناسب در سراسر کشور بدون وقفه ادامه دارد.

۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶
تعداد بازدید : ۸۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید