اخبار

مدیرکل ICT استان فارس:

کیف پول الکترونیکی در شیراز توسعه می یابد

کیف پول الکترونیکی در شیراز توسعه می یابد
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از توسعه کیف پول الکترونیکی به عنوان یک ابزار جایگزین مناسب برای پول خرد در مراودات مالی روزمره مشتریان در شیراز و در راستای شهر هوشمند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز به منظور فراهم کردن تسهیلات برای شهروندان و حل مشکلات و معضلات حوزه پرداخت خرد و استفاده از تکنولوژی‌های روز و گام برداشتن در راستای شهر هوشمند نسبت به توسعه خدمت جدید کیف پول الکترونیکی در شیراز اقدام می کند.

وی با بیان اینکه در دوران کنونی تبادلات به صورت الکترونیکی و با استفاده از تلفن‌های همراه بسیار متداول است و با توجه به افزایش چشمگیر استفاده از تکنولوژی در تبادلات بانکی، کیف پول الکترونیکی را یک جایگزین مناسب برای پول خرد در مراودات مالی روزمره مشتریان عنوان کرد.

سهرابی گفت: از طریق این خدمت جدید، مشتریان می‌توانند برای خود یک کیف پول الکترونیکی ایجاد کنند و ضمن برخورداری از امکان شارژ و از طریق اسکن بارکد دوبعدی (QR) انتقال وجه کیف به کیف استرداد، تولید بارکد دوبعدی ،مانده گیری و گزارش گیری انجام دهند.

وی افزود: این خدمت که از طریق سامانه مد نظر شهرداری شیراز ارایه می‌شود، به مشتریان این امکان را می‌دهد که پرداخت‌های خرد خود را با سرعت و سهولت و بدون نیاز به وارد کردن شماره کارت، رمز دوم و یا کد اعتبارسنجی (CVV2) انجام دهند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در پایان از کلیه بانک‌ها، PSPها و شرکت‌های دارای صلاحیت و مجوزهای قانونی لازم و سابقه اجرایی مرتبط دعوت کرد نسبت به ارائه راهکار و تکمیل و ارایه مدارک و سوابق خود حداکثر تا پایان بهمن ماه امسال اقدام کنند.

 

۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۴۵
تعداد بازدید : ۵۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید