اخبار

مدیرکل ICT استان فارس:

همایش صنعت فضایی در شیراز برگزار می شود

همایش صنعت فضایی در شیراز برگزار می شود
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از برگزاری همایش "صنعت فضایی، فرصت ها و چالش های پیش رو" توسط سازمان فضایی ایران در شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: سازمان فضایی ایران بر اساس نیازمندی های کشور، حوزه های کشاورزی، خدمات شهری، هواشناسی، محیط زیست و مدیریت بحران را به عنوان محورهای دارای اولویت انتخاب نموده است و در این راستا از کسب و کارهای مرتبط با فضا حمایت می کند.

وی با بیان اینکه فناوری فضایی امروزه به عنوان عامل بهبود وضع اقتصادی، رشد و افزایش توانمندی سایر بخش ها   شناخته می شود، هدف از برگزاری این همایش را توسعه کسب و کارهای فضاپایه عنوان کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس با بیان اینکه سهم خواهی از این حوزه در بازارهای بین المللی نیازمند یک عزم جدی در بخش دولتی است، ابراز امیدواری کرد برگزاری این همایش ها بتواند فضای رشد و شکوفایی و شکل گیری کسب و کارهای جدید در این حوزه را در کشور فراهم کند.

سهرابی محورهای این رویداد را نقشه راه صنعت فضایی کشور، نقش فناوری های نوین در توسعه فناوری فضایی و منظومه های ماهواره ای و نقش آن در توسعه کشورها عنوان کرد و از حضور علاقه مندان و نهادهای مرتبط با این حوزه از جمله دانشگاه، پارک علم و فناوری، جهادکشاورزی، محیط زیست، منابع طبیعی و شتابدهنده ها در این رویداد خبر داد.

این همایش چهارشنبه 30 بهمن ماه امسال از ساعت 9 الی 12 در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس برگزار می شود و حضور در همایش با هماهنگی قبلی رایگان است.

 

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۰۹
تعداد بازدید : ۶۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید