اخبار

به همت اداره کل ICT استان فارس؛

آزمون دوره های مهارتی پایوران نیروهای مسلح در شیراز برگزار شد

آزمون دوره های مهارتی پایوران نیروهای مسلح در شیراز برگزار شد
آزمون انتخاب مربیان دوره های مهارتی ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور 32 نفر از نیروهای پایور چهارشنبه 16 بهمن ماه در شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس با اعلام برگزاری آزمون مختص نیروهای مسلح متقاضی مربیگری گفت: نیروهای پایور پس از دریافت مدرک می توانند نسبت به ارایه آموزش های لازم در حوزه ICT به سربازان وظیفه اقدام کنند.

وی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با انعقاد تفاهم نامه مشترک با ستاد کل نیروهای مسلح و از ابتدای طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه به دنبال ایفای نقش موثر در زمینه ایجاد آشنایی و آموزش مهارت های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات برای سربازان بوده است و در این طرح نیروهای پایور پس از پذیرش در آزمون و دریافت مدرک مربیگری از دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات نسبت به آموزش سربازان در محل خدمت اقدام می کنند.

سهرابی با بیان اینکه این طرح به دنبال ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوانان است، تصریح کرد: انجام مشاوره شغلی و ارایه دوره های مهارتی در حین خدمت سربازی، باعث توسعه قابلیت های سربازان وظیفه می شود و آمادگی لازم برای ورود به بازار کار را برای آنها فراهم می کند. 

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در پایان گفت: فناوری اطلاعات، زیرساختی حیاتی برای تمام بخش‌های اقتصاد است و نوآوری در تمام بخش‌ها را به دنبال دارد و برگزاری دوره های مهارتی برای توسعه اشتغال سربازان بعد از اتمام دوره سربازی بسیار موثر است.

 

 

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۳۹
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس |
تعداد بازدید : ۶۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید