اخبار

مدیرکل ICT استان فارس:

بهبود پوشش همراه در شیراز در گرو ارتقای شبکه است

بهبود پوشش همراه در شیراز در گرو ارتقای شبکه است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در برنامه زنده رادیویی "سلام کاکو" با بیان اینکه شبکه ارتباطی، شبکه پویایی است که همانند بافت شهری، نیازمند تغییر می باشد، بهبود پوشش تلفن همراه و رفع اختلال شبکه در شیراز را در گرو تغییر و ارتقای سایت های ارتباطی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی در برنامه "سلام کاکو" که  بصورت زنده از رادیو فارس پخش شد در خصوص مشکلات پوشش تلفن همراه در شیراز گفت: شبکه ارتباطات، شبکه پویایی است که دائماً در حال رشد و توسعه است و همانطور که بافت شهری تغییر می یابد و شاهد ارتقاء است، این حوزه نیز نیازمند تغییر و ارتقا می باشد.

وی با اشاره به حق مسلم شهروندان در مطالبه سرویس های ارتباطی با کیفیت، بر اهمیت افزایش تعداد فرستنده های رادیویی پس از ارتقای نسل سایت های ارتباطی تأکیدکرد.

وی افزود: با وجود اینکه شهروندان، متقاضی سرویس های اینترنت پرسرعت و با کیفیت هستند، از طرف دیگر نگران وجود تشعشعات مضر بر سلامتی هستند که این موضوع نیز مشکلاتی ایجاد کرده است. 

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس تصریح کرد: اپراتورها پس از نیاز سنجی فرکانسی جهت بهبود کیفیت ارتباطات، اقدام به احداث سایت می کنند که در مواردی با اعتراض شهروندان مواجه شده و مجبور به جمع آوری سایت می شوند و احداث مجدد آن نیازمند فرآیندی زمان بر می شود.

وی با اشاره به توافقی که با شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز در این خصوص برقرار شده از تنظیم مقدمات و تهیه چارچوبی خبر داد که به موجب آن شهرداری اجازه احداث سایت های ارتباطی در محدوده فضاهای در اختیار را به اپراتورها می دهد.

سهرابی در پایان با اشاره به سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از عموم هم استانی ها خواست درخواست، شکایت، انتقاد و یا پیشنهاد خود را در خصوص خدمات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را به سامانه پاسخگویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشانی www.195.ir و یا تلفن گویای 195 گزارش و پیگیری کنند.

۱۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۱۶
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس |
تعداد بازدید : ۱۴۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید