اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد:

تبادل اطلاعات سازمان ها باید از طریق مرکز ملی تبادل اطلاعات انجام شود

تبادل اطلاعات سازمان ها باید از طریق مرکز ملی تبادل اطلاعات انجام شود
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد در نشست کارگروه توسعه دولت الکترونیکی استان، با برشمردن برخی از چالش‌های توسعه دولت الکترونیک در استان‌ها، به بیان راهکارهای پیشنهادی برای پیشبرد برنامه‌ها و اهداف این حوزه پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، محمدرضا پاکدل، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در نشست کارگروه توسعه دولت الکترونیکی استان یزد که با ریاست محمدعلی طالبی استاندار برگزار شد، با اشاره به لزوم راه‌اندازی مراکز تبادل اطلاعات، از راه اندازی پلتفرم سروا، به عنوان درگاه ارائه داده های دولتی به بخش غیردولتی، در کنار مرکز ملی تبادل اطلاعات (NIX) خبر داد و گفت: بر اساس بخشنامه رییس سازمان فناوری اطلاعات، تبادل اطلاعات سازمان ها باید از طریق مرکز ملی تبادل اطلاعات انجام شود و هرگونه تبادل خارج از این مرکز ممنوع است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، با تاکید بر اینکه این استان در بخش‌های ارتباطات ثابت و سیار، وضعیت بسیار خوبی در کشور دارد، تصریح کرد: پایتخت‌ محوری، تمرکزگرایی در تصمیم‌گیری، عدم حمایت کافی از واحدهای فناوری اطلاعات، چالش‌های اشتراک گذاری اطلاعات بین دستگاه‌ها و میزان دانش و مهارت نیروی انسانی فعال در بخش فاوای دستگاه‌های دولتی را از مهمترین چالش‌های توسعه دولت الکترونیکی برشمرد.

پاکدل، با بیان اینکه فرهنگسازی و تغییر نگاه مدیران به حوزه‌های علم و فناوری و به ویژه فناوری اطلاعات، یکی از راهکارهای شتابدهی به توسعه در این بخش است، اظهار کرد: توانمندسازی نیروی انسانی از طریق برگزاری نشست های عمومی و دوره های تخصصی بسیار مهم است. 

وی با اشاره به تاثیر اجرای برنامه های انگیزشی - تشویقی برای مدیران ارشد و مدیران فناوری اطلاعات دستگاه ها افزود: اداره کل ارتباطات برای پیگیری و اجرای برنامه‌های جایزه دولت الکترونیکی، ارزیابی خدمات الکترونیکی دستگاه ها و جایزه مدیر برتر فاوا در سطح استان، با مشارکت استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آماده است.

محمدعلی طالبی، استاندار یزد، با بیان این که دولت الکترونیک پیوند محکمی با حکمرانی خوب دارد، افزود: دولت الکترونیک ضرورت امروز جامعه ما در جهت تسهیل کار مردم و ارتقاء سطح خدمات به مردم است.

استاندار یزد با اشاره به فراخوان خود در یکی از شبکه‌های مجازی برای دریافت نظرات مردم جهت پیگیری در سفر ریاست جمهوری به استان، درخواست های مردم برای توسعه دولت الکترونیک را یادآور شد و بر ضرورت شناسایی و انجام پروژه‌های استانی در این حوزه، درکنار پروژه های ملی تاکید کرد.

وی دولت الکترونیک را یکی از شاخص‌های ارزیابی عملکرد مدیران دستگاه‌های استان برشمرد و با بیان اهمیت اشتراک گذاری اطلاعات بین دستگاهی افزود: خواستار کاهش نگاه‌های امنیتی- حراستی و عدم ایجاد محدودیت در تسهیل خدمات به مردم و ایجاد شفافیت هستیم.
بر اساس این گزارش، نشست کارگروه توسعه دولت الکترونیکی استان یزد، به ریاست استاندار یزد و با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و سایر مدیران و اعضای کارگروه، برگزار شد.

۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷
تعداد بازدید : ۲۷۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید