اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان :

توسعه پوشش تلفن همراه روستایی، ضامن مهار بموقع آتش سوزی جنگلها است

توسعه پوشش تلفن همراه روستایی، ضامن مهار بموقع آتش سوزی جنگلها است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، از اعلام آمادگی تمامی دستگاههای اجرایی ذیربط استان در توسعه ارتباطات روستایی در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، جلسه توسعه پوشش تلفن همراه روستایی با پیشنهاد اداره کل ICT استان و با حضور مدیران کل دستگاههای اجرایی ذیربط، در دفتر معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان تشکیل شد.

فردین سعیدی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، در این جلسه ضمن تشریح برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه ارتباطات روستایی، گفت: باید در یک پرش سه گام، دسترسی روستاهای بالای 20 خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات فراهم شود و در این شرایط، انجام روالهای اداری معمول دستگاههای اجرایی استان پاسخگوی توسعه سریع استان نیست و باید با پرهیز از بروکراسی و روندهای اداری طولانی به توسعه استان شتاب بخشید.

وی با اشاره به مصوبات سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان کردستان، افزود: تاکنون 11 سایت BTS در استان راه اندازی شده و تا پایان سال 98 این تعداد به 100 سایت می رسد که هر سایت چندین روستا را تحت پوشش خواهد داد و دسترسی مردم این روستاها به تلفن همراه و شبکه ملی اطلاعات با تکنولوژی 4G فراهم می شود.

سعدی نقشبندی، مدیرکل منابع طبیعی استان کردستان، با اشاره به اعلام آمادگی اداره کل منابع طبیعی استان جهت تأمین زمین مورد نیاز سایتهای جدید تلفن همراه روستایی استان، گفت: توسعه پوشش تلفن همراه در روستاهای استان، موجب می شود که هرگونه آتش سوزی در جنگلهای استان از طریق شبکه تلفن همراه سریعاً به ما گزارش شود و با مهار آتش در کمترین زمان ممکن می توان از گسترش آتش سوزی صدها هکتار جنگل جلوگیری کرد.

در پایان حسب دستور شهرام ملکی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان، مقرر شد شرکت توزیع نیروی برق استان، تمامی سایتهای جدید تلفن همراه روستایی استان، بازدید به عمل آورده، طرح نیرو رسانی به کلیه سایتها را ظرف مدت یک هفته به پیمانکار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تحویل کنند.

 

۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۹
تعداد بازدید : ۳۲۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید