پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس:

اقتصاد مبتنی بر خدمات مهم تر از صنعت و کشاورزی است

اقتصاد مبتنی بر خدمات مهم تر از صنعت و کشاورزی است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: اقتصاد مبتنی بر خدمات بسیار مهم تر از بخش های کشاورزی و صنعت است چرا که در این حوزه رشد اقتصاد، رشد اشتغال را نیز به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در نشست رویداد کارآفرینی و فناوری این استان که با حضور مسوولان دولتی، استارت آپ ها، شرکت های دانش بنیان و کارآفرینان استان در اتاق بازرگانی استان فارس برگزار شد، گفت: امروز مهم ترین چالش های کشور در زمینه های آب، بیکاری، منابع یا چرخه اقتصاد، محیط زیست، رونق اقتصادی و بهره وری پایین است که شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها باید بتوانند در رفع این چالش ها دولت را یاری دهند.

وی افزود: در حوزه فناوری اطلاعات دو راهبرد اصلی اقتصاد و تحول دیجیتال وجود دارد که توجه به این دو حوزه موجب ارائه خدمات و در نهایت توسعه می شود.

سهرابی یکی از روش های درآمدزایی در اقتصاد رسانه را تولید محتوا با تمرکز بر محتوای آموزشی دانست و اظهار کرد: در عصر اطلاعات زمینه برای تولید محتوا و فعالیت های مبتنی بر آن بسیار مهیا شده است و در حال حاضر تولید محتوای دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس تصریح کرد: در حال حاضر رشد، توسعه و شکل گیری کسب و کارهای دیجیتال و جدید در کشور در حوزه های مختلف از جمله حمل و نقل، چندرسانه ای، فروش و بازاریابی، گردشگری، نرم افزار رشد داشته که این موضوع نوید بخش است.

سهرابی با اشاره به جنگ اقتصادی علیه کشور، ادامه داد: ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از مهم ترین سلاح های ما در جنگ اقتصادی است که نقش شرکت های دانش بنیان، کارآفرینان و استارت آپ ها در این بخش بسیار مهم و موثر است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در پایان ضمن تاکید بر لزوم شناخت جامعه هدف برای تولید محتوای کارآمد و پربازدید در استان فارس، از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی این استان به عنوان پارلمان بخش خصوصی در حمایت از این بخش از اقتصاد استان فارس نیز تقدیر کرد.

 

 

۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸
تعداد بازدید : ۴۸۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید