اخبار

دسترسی یک میلیون و 200 هزار نفر از مردم استان کردستان به اینترنت پرسرعت

دسترسی یک میلیون و 200 هزار نفر از مردم استان کردستان به اینترنت پرسرعت
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، در دیدار با رییس پلیس فتای این استان، گفت: افزایش تعامل بیشتر این دو مجموعه، در کاهش آمار انواع جرایم سایبری در سطح استان کردستان تاثیرگذار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، فردین سعیدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، در دیدار با مهدی دانش پور، رییس پلیس فتا استان کردستان، به مناسبت هفته نیروی انتظامی گفت: پلیس فتا حامی مردم در فضای مجازی است و افزایش تعامل بیشتر پلیس فتا با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، می تواند در کاهش آمار انواع جرایم سایبری در سطح استان تأثیرگذار باشد.

سعیدی با اشاره به رشد فراگیر بستر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان کردستان افزود: از جمعیت  یک  میلیون و ۶۰۰ هزار نفری این استان بیش از  یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از مردم به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند که باید نهادهای فرهنگی استان کردستان برای فرهنگ سازی استفاده درست از فضای مجازی بیش از پیش تلاش کنند.

وی خاطر نشان کرد: با ظهور فضای مجازی و توسعه روز افزون بسترهای ارتباطی استان کردستان، بروز و رشد جرایم سایبری امری بدیهی و اجتناب ناپذیر است، اما رشد آمار این جرایم با رشد روز افزون میزان دسترسی مردم به این فناوری درست نیست و این خود نشان دهنده حضور فعال همراه با عقلانیت و درایت مردم  این استان در فضای مجازی است.

در ادامه سرهنگ دانش پور، رییس پلیس فتا استان کردستان با اشاره بر لزوم همکاری پلیس فتا و اداره کل ارتباطات و فناوری این استان، گفت: وضعیت زیرساختهای ارتباطی استان کردستان، درصد نفوذ اینترنت در خانواده ها و مواردی از این قبیل، می تواند پلیس فتا را در حوزه پیشگیری یاری کند.

 

۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲۳۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید