پرش به محتوای اصلی

اخبار

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس خبر داد:

پایش میدانی پوشش اینترنت همراه 38 روستای استان در سال جدید

پایش میدانی پوشش اینترنت همراه 38 روستای استان در سال جدید
​سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از پایش میدانی روستاهای استان فارس با هدف پیگیری و رفع مشکلات پوشش مکالمه و اینترنت همراه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، حمید سلیمان پور سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس با بیان اینکه توسعه زیرساخت های ارتباطی زمینه رونق اقتصاد، اشتغال و برخورداری از خدمات آموزشی را در مناطق محروم و کمتربرخوردار فراهم می کند، تاکید کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تحقق عدالت ارتباطی و کاهش شکاف دیجیتالی که از وظایف اصلی دولت در راستای تحقق رضایتمندی عمومی است، نسبت به ایجاد و توسعه شبکه ارتباطات در روستاها اقدام کرده است.

وی افزود: در استان فارس نیز علی رغم مشکلات و چالش هایی که پیش روی توسعه ارتباطات استان قرار دارد از جمله گستردگی و کوهستانی بودن استان، روند توسعه ارتباطات روستایی در نقاط مختلف استان در حال اجرا است و بررسی وضعیت پوشش اینترنت همراه در روستاهایی گه دسترسی شبکه ملی اطلاعات برایشان فراهم شده نیز در اولویت برنامه ها قرار دارد .

سلیمان پور گفت: در همین راستا و از ابتدای امسال بازدید و پایش روستاهای استان آغاز شده و تاکنون 38 روستا واقع در شهرستانهای ممسنی، کوهچنار، مرودشت، خرامه، داراب، قیر و کارزین، فیروزآباد، گراش، لارستان و شیراز توسط کارشناسان اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس به صورت میدانی مورد پایش قرار گرفته و مشکلات پوشش مکالمه و اینترنت همراه در این روستاها احصا شده است.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در خصوص نتایج این بازدیدها گفت: لیست روستاهای بازدید شده حسب مورد جهت ایجاد و ارتقای پوشش اینترنت و مکالمه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مجری طرح USO ارسال می شود.

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۱۴
تعداد بازدید : ۴۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید