پرش به محتوای اصلی

اخبار

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس خبر داد:

پیشرفت 45 درصدی فاز اول پروژه توسعه ارتباطات فیبر روستایی تار در استان فارس

پیشرفت 45 درصدی فاز اول پروژه توسعه ارتباطات فیبر روستایی تار در استان فارس
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از اجرای 51 کیلومتر فیبر روستایی تار برای ایجاد و ارتقای کیفیت پوشش ارتباطی مسیر بانش به خانمین محور کامفیروز مربوط به فاز اول استان فارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، حمید سلیمان پور سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس با اعلام بازدید از مسیر اجرای پروژه فیبر روستایی تار در مسیر بانش به خانمین محور کامفیروز گفت: طول فیبر مورد نیاز جهت اجرای این پروژه 110 کیلومتر است که 51 کیلومتر از آن اجرا و 16 کیلومتر نیز به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: با بهره برداری کامل از این پروژه 14 روستا با بیش از 10 هزار نفر جمعیت تحت پوشش خدمات با کیفیت ارتباطی قرار می گیرند و همچنین 9 سایت همراه اول، یک سایت ایرانسل و 10 مرکز تلفن ثابت از این پروژه بهره مند می شوند.

سلیمان پور خاطرنشان کرد: اعتبارات این پروژه از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت در قالب پروژه توسعه ارتباطات روستایی (تار) تامین شده است و اتمام این پروژه در جهت رفع قسمتی از مشکلات ارتباطی و همچنین توسعه ارتباطات تعدادی از روستاهای شهرستان های بیضا و مرودشت تاثیر گذار است.

 
 
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۸:۴۰
تعداد بازدید : ۲۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید