پرش به محتوای اصلی

اخبار

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس خبر داد:

​اتصال 2440 خانوار روستایی به شبکه ملی اطلاعات

​اتصال 2440 خانوار روستایی به شبکه ملی اطلاعات
​سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از اتصال 2440 خانوار روستایی استان فارس به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت همراه در قالب 14 روستا و با اعتبار 80 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، حمید سلیمان پور سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: با ایجاد دو سایت فول تکنولوژی و ارتقای چهار سایت دیگر، دسترسی شبکه ارتباطات پایدار و پرسرعت برای 14 روستای دیگر استان فارس با جمعیت 8400 نفر فراهم شده است.

وی روستاهای جدید متصل شده توسط همراه اول به شبکه ملی اطلاعات را روستاهای کدیان و دهنو از توابع شهرستان لامرد، روستای فرشته جان از توابع شهرستان لارستان، روستای چاه کربلایی حسن خانی از توابع شهرستان جهرم، روستاهای کوهنجان، خیرآباد، كتک، جوادیه، جلودر، حسن آباد جلودر، علی آباد سالار و عزآباد از توابع شهرستان ارسنجان و روستای سرآباد از توابع شهرستان مرودشت جمعاً با جمعیت 7060 نفر در قالب 2060 خانوار و از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد.

سلیمان پور همچنین از اتصال روستای اشگرد از توابع شهرستان مرودشت توسط همراه اول به شبکه ملی اطلاعات، با جمعیت 1340 نفر در قالب 380 خانوار و از محل منابع توسعه ای این اپراتور خبر داد.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در پایان با اشاره به شعار سال ۱۴۰۱ تحت عنوان "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" مزایای اتصال این روستاها به شبکه ملی اطلاعات را ایجاد فرصت های جدید برای رونق اشتغال و توسعه اقتصادی بر پایه فناوری ذکر کرد.

۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۸:۱۰
تعداد بازدید : ۱۸۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید